Liberty 125 ABS

Stylowy, lekki, łatwy w prowadzeniu i przyjazny dla środowiska – Liberty został skonstruowany właściwie od nowa, ale przy zachowaniu cech, które przyniosły sukces jego wcześniejszym wersjom. Przy okazji tej premiery debiutuje także nowa generacja silników Piaggio i-get o zmniejszonym spalaniu i wspaniałych osiągach. Piaggio Liberty powstał w zgodzie z wartościami, które były inspiracją dla stworzenia jego pierwotnej wersji. W celu poprawy bezpieczeństwa wykorzystuje szereg nowinek technologicznych, jak np. układ hamulcowy z systemem ABS, który jest standardem dla wersji 125cm3. Dzięki temu Liberty 125 wykracza poza wymogi europejskiego prawa, które dla tych pojemności nie wymaga zastosowania układu ABS.

Cena: 12 900 PLN Wyprzedaż rocznika 2017! Cena: 10 900 PLN
Silnik iGet: więcej mocy, niższe zużycie paliwa, płynniejsza jazda

Wprowadzona w Nowym Liberty rodzina silników Piaggio iGet w wersji chłodzonej powietrzem reprezentuje najnowszą technologię w tym segmencie pojemności. Wyrasta ona z filozofii projektowania, która kładzie nacisk na jakość oraz niezawodność połączoną z niższym zużyciem paliwa i emisją spalin.
Dowodem takiego podejścia jest ponad milion kilometrów przejechanych w trakcie testów nowej konstrukcji.

Nowy Liberty dostępny jest w dwóch różnych wersjach: 50cm3 oraz 125cm3. Oba silniki są nowoczesnymi czterosuwami z elektronicznym wtryskiem paliwa. Każdy szczegół, począwszy od układu wydechowego, przez wyciszoną osłonę przekładni CVT, aż po nowy filtr powietrza, został zaprojektowany od podstaw, aby jazda była jeszcze płynniejsza, cichsza i bardziej komfortowa.

Nowy silnik Piaggio 125cm3 jest o ponad 10% mocniejszy niż silnik poprzedniej wersji przy jednoczesnym 16% spadku zużycia paliwa. Dzięki temu Nowe Liberty jest bardzo dynamiczne, zarówno w mieście, jak i poza nim przy zachowaniu niskiego zużycia paliwa: do 57 km/l przy stałej prędkości 40 km/h, co przekłada się na spalanie na poziomie 1,75 l/100km.

Obok nowej lampy LED z przodu, na kierownicy znalazły się instrumenty kontrolne w ramach zaprojektowanej od podstaw deski rozdzielczej. Nie jest to już kokpit mechaniczny, lecz elektroniczny, łączący w sobie elegancję klasycznych zegarów z funkcjonalnością wyświetlacza LCD i sterowaniem przyciskami po prawej stronie kierownicy.

Dzięki przeniesieniu akumulatora w inne miejsce, przestrzeń schowka w osłonie na nogi została praktycznie podwojona z 2 litrów w poprzednim Liberty do prawie 4 litrów w nowym. Schowek został wyposażony w gniazdo USB umożliwiające ładowanie smartfona. Przestrzeń ładunkowa w schowku pod siedzeniem również wzrosła o 30%: z 12,5 do 17l. Centralna część pojazdu jest teraz bardziej komfortowa, a dzięki rozkładanym podnóżkom jazda stała się przyjemniejsza zarówno dla kierowcy, jak i pasażera.

Silnik: i-get, jednocylindrowy, trzyzaworowy, czterosuwowy
Pojemność: 124 cc
Średnica cylindra/skok tłoka 52 mm x 58,6 mm
Moc maksymalna: 10.9 KM/7,500 rpm
Moment obrotowy: 10.7 Nm/6,000 rpm
Chłodzenie silnika Powietrze
Zasilanie: Wtryskowe
Smarowanie: mokra miska olejowa
Rozrusznik: Elektryczny
Przeniesienie napędu: Automatyczna przekładnia pasowa CVT z regulatorem momentu
Sprzęgło: Odśrodkowe bezwładnościowe
Rama: Pojedyncza, kołyskowa rurowa, z wysokowytrzymałej stali
Zawieszenie przód: Hydrauliczny widelec teleskopowy
Zawieszenie tył: Amortyzator hydrauliczny z możliwością regulacji w 4 ustawieniach
Wymiary dł/szer: 1.945/690 mm
Rozstaw osi: 1,3450 mm
Opona przód: Bezdętkowa 80/90-16″
Opona tył: Bezdętkowa 100/80-14″
Hamulce przód: Hydrauliczny tarczowy o średnicy 240 mm z systemem ABS
Hamulce tył: Mechaniczny bębnowy o średnicy 140 mm
Wysokość siedzenia: 790 mm
Pojemność zbiornika: 6.0 l
Kolorystyka: biały, niebieski, brązowy

Najnowsza generacja Piaggio Liberty oferuje zupełnie nowe akcesoria, zaprojektowane tak samo jak pojazd: zgodnie z nowymi standardami jakości, technologiami i potrzebami miejskich kierowców. Gama akcesoriów dla modelu Liberty jest nie tylko najszersza w tej klasie skuterów, ale i najbardziej innowacyjna:

•    Elektroniczny system przeciwkradzieżowy
Najbardziej kompaktowy w swojej kategorii, charakteryzuje się najniższym poborem energii wśród urządzeń dostępnych na rynku. Posiada zasilanie niezależne od akumulatora pojazdu.

•    Bike finder
System szybkiej identyfikacji pojazdu, działa także jako bezprzewodowy pilot do otwierania schowka na kask.

•    Platforma Multimedialna Piaggio (PMP)
System multimedialny, który pozwala Liberty komunikować się ze smartfonem. Wyświetla informacje na temat podróży i działania skutera w darmowej aplikacji o przyjaznym dla użytkownika interfejsie.

•    System Dźwiękowy Piaggio (PSS)
Liberty potrafi komunikować się z różnymi urządzeniami za pomocą Bluetooth, aby odtwarzać dźwięki oraz muzykę albo wysyłać komendy głosowe do urządzeń cyfrowych.

•    Przednia szyba
Wykonana z 4-milimetrowego metakrylanu odpornego na pęknięcia, posiada wbudowane osłony na ręce i eleganckie osłony kołków mocujących.

•    Owiewka
Chroni kierowcę i poprawia estetykę przodu. Wykonana z odpornego metakrylanu, ma czarne osłony na pręty mocujące.

•    Kufer centralny
Imponujące 30 litrów pojemności oznacza, że można tu pomieścić kask szczękowy. Kufer dostępny jest w dwóch wersjach: wykończony w kolorze nadwozia pojazdu lub czarny matowy. Obie wersje mają wewnętrzną matę i są przygotowane do montażu oparcia wyściełanego takim samym materiałem jak siedzenie.

•    Mechaniczne zabezpieczenie przeciwkradzieżowe
Proste i efektywne: „związuje” kierownicę z pojazdem za sprawą solidnego mocowania.

•    Pokrowiec
Do ochrony pojazdów parkujących na zewnątrz, wykonany z wodoodpornego materiału.

•    Osłona nóg
Zaprojektowana specjalnie na potrzeby Nowego Liberty. Dzięki wytrzymałym mocowaniom i systemowi zapobiegającemu „trzepotaniu” podczas jazdy gwarantuje maksimum ochrony. Posiada stalową linkę przeciwkradzieżową i wodoodporną pokrywę na siedzenie.

•    Boczna nóżka
Z czujnikiem zapobiegającym jeździe z rozłożoną podporą.

•    Gumowa mata podłogi
Idealnie dopasowana do kształtu podłogi, wykonana z antypoślizgowego materiału z chromowanym wykończeniem.

1456925801NewLiberty_galerie14_resized_900

Film promocyjny:

Autor: Piaggio Official
Źródło: youtube