Medley 125 ABS PROMOCJA!

Medley to zupełnie nowy model w ofercie Piaggio. Bogato wyposażony i zaawansowany technologicznie, łączy w sobie atuty lekkiego skutera na dużych kołach z komfortem jazdy pojazdów klasy maxi. Napędzany jest chłodzonym cieczą silnikiem iGet 125 cm3 z elektronicznym wtryskiem paliwa i 4-zaworowym rozrządem. To nowa rodzina jednocylindrowych jednostek napędowych, które podnoszą poprzeczkę w zakresie jakości, niezawodności i redukcji emisji spalin. Medley jest ekonomiczny również dzięki znanemu z samochodów systemowi Start & Stop.

Cena: 15 500 PLN PROMOCJA! Cena: 13500 PLN

Piaggio Medley oparty jest na nowej ramie typu „niska kołyska”, stworzonej ze stalowych rur wzmocnionych  co przyczynia się do wzrostu ogólnej sztywności konstrukcji. Przód wyróżnia się widelcem o średnicy rur teleskopów 33 mm. Z tyłu pracują podwójne amortyzatory z 5-stopniową regulacją napięcia wstępnego sprężyn. Dzięki takiemu zawieszeniu oraz dużym obręczom  (16” z przodu i 14” z tyłu) wykonanym ze stopu aluminium, z sześcioma eleganckimi szprychami i oponami 100/80 z przodu oraz 110/80 z tyłu, Piaggio Medley gwarantuje komfort jazdy, dobre trzymanie się drogi oraz stabilność typową dla skuterów klasy wyższej. Jednocześnie waga pojazdu gotowego do jazdy wynosi jedynie 138 kg, co pozwala kierowcy swobodniej manewrować.

Każde koło ma czujnik i tarczę zębatą, które wykrywają obroty. Czujniki komunikują się z 2-kanałowym modulatorem ABS, jeśli jedno z kół straci prędkość obrotową względem prędkości pojazdu, ABS zapobiega zablokowaniu koła i gwarantuje efektywne hamowanie nawet na nawierzchniach o niskiej przyczepności.

Innowacyjne są także światła do jazdy dziennej wyposażone w listwy świecące białym światłem LED oraz lampa główna. Zestaw kontrolek ostrzegawczych informuje o wszystkich funkcjach pojazdu, począwszy od systemu Start & Stop przez dane o działaniu układu wtrysku paliwa i ciśnieniu oleju, aż po działanie ABS i immobilizera.

Tylne światła z czerwonymi diodami LED do jazdy dziennej wyznaczają oryginalne zakończenie pojazdu. Podczas jazdy nocą, tego modelu nie można pomylić z żadnym innym. Wyjątkowo elegancka tylna część pojazdu zachowuje wspaniały kształt, mimo że schowek na kask ma imponujące 36,2 litra pojemności, czyli dość, aby pomieścić kask szczękowy (to niespotykane w tej klasie skuterów). Osiągnięto to dzięki optymalizacji projektu i przesunięciu zbiornika paliwa do centralnej części pojazdu. Oprócz zwiększenia pojemności schowka umożliwia to tankowanie bez konieczności zsiadania i zapewnia lepsze właściwości jezdne wynikające z równiejszego rozkładu wagi pojazdu, obecnie bardziej wyśrodkowanego.

Silnik: jednocylindrowy, czterosuwowy i-get z systemem Start&Stop,
Pojemność: 124,5 cc
Średnica cylindra/skok tłoka 52 mm x 58,6 mm
Moc maksymalna: 9 kW/8,250 rpm
Moment obrotowy: 11.5 Nm/6,500 rpm
Chłodzenie silnika Ciecz (płyn chłodzący)
Zasilanie: Wtryskowe
Smarowanie: mokra miska olejowa
Rozrusznik: Elektryczny
Przeniesienie napędu: Automatyczna przekładnia pasowa CVT z regulatorem momentu
Sprzęgło: Automatyczne odśrodkowe suche sprzęgło
Rama: Pojedyncza, kołyskowa rurowa, z wysokowytrzymałej stali
Zawieszenie przód: Hydrauliczny widelec teleskopowy, skok 88 mm
Zawieszenie tył: Amortyzator hydrauliczny dwufunkcyjny, 5 pozycji napięcia wstępnego, skok 76 mm
Wymiary dł/szer: 1.945/690 mm
Rozstaw osi: 1,3450 mm
Opona przód: Bezdętkowa 100/80-16″
Opona tył: Bezdętkowa 100/80-14″
Hamulce przód: Tarcza o średnicy 260 mm, z systemem ABS, dwutłoczkowy zacisk pływający
Hamulce tył: Tarcza o średnicy 240 mm, z systemem ABS, dwutłoczkowy zacisk pływający
Wysokość siedzenia: 787 mm
Pojemność zbiornika: 7.0 l
Kolorystyka: szary, ciemnoniebieski, biały
Norma emisji spalin: EURO 4

Pełna linia innowacyjnych technologicznie akcesoriów zaprojektowanych dla modelu Piaggio Medley podnosi komfort i zwiększa funkcjonalność.

  • Wyrafinowany kształt i materiał, z którego wykonano przednią szybę, zapewniają nowemu skuterowi Piaggio najlepszą z możliwych ochronę przed warunkami pogodowymi, podnosząc również jego estetykę. Mniejsza górna owiewka podkreśla sportowy charakter modelu Medley.
  • Ogromną wagę przyłożono do przestrzeni ładunkowej. Oprócz przestrzennego schowka na kask Piaggio zawiera klasyczny 30-litrowy kufer centralny i zupełnie nowy 37-litrowy kufer centralny, który pozwala powiększyć przestrzeń ładunkową pojazdu. Obie wersje kufrów dostępne są w kolorach nadwozia pojazdów.
  • Dla tych, którzy ruszają w dłuższe trasy, liczy się komfortowe siedzenie zapewniające miękkie oparcie dla ciała, szczególnie w połączeniu z matą antypoślizgową. Dedykowana osłona nóg jest idealnym uzupełnieniem wyposażenia dla kierowców, którzy korzystają z niego przez cały rok. Z kolei osobom, które nie jeżdżą skuterem zimą, przyda się wodoodporny pokrowiec na pojazd z wycięciami na przednią szybę i kufer centralny.
  • Akcesoria dbają też o bezpieczeństwo pojazdu. Mechaniczny system przeciw kradzieżowy na siedzisko i kierownicę jest wygodny, ale przede wszystkim łatwy w użyciu. Innowacyjny elektroniczny system antywłamaniowy z własnym zasilaniem charakteryzuje się najniższym zużyciem prądu na rynku. W połączeniu z immobilizerem i głośną syreną odstraszy każdego, kto usiłowałby ukraść pojazd.
  • W modelu Medley można zainstalować kilka systemów takich jak lokalizator motocykla (aby szybko znaleźć pojazd, należy wysłać sygnał z pilota zdalnego otwierania siedzenia).
  • Platforma Multimedialna Piaggio (która dostarcza informacji o podróży i pojeździe, komunikując się ze smartfonem, a także zapewnia wygodną geolokalizację) oraz System Dźwiękowy Piaggio (nagłośnienie, które odtwarza krótkie informacje, wytyczne nawigacyjne oraz muzykę przy pomocy wbudowanych w nadwozie głośników). Żadna inna z dostępnych na rynku marek skuterów nie oferuje tak zaawansowanych technologicznie rozwiązań jak Piaggio.

Film promocyjny:

Autor: Piaggio Official
Źródło: youtube